SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H65K3

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,0 km
Finish
2,2 km
 
1.   Raimo Jalonen MS Parma  FIN  9:34:00   17:55 (1)  18:33  
2.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat  FIN  9:38:00   18:05 (2)  18:44  
3.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  9:37:00   18:32 (3)  19:19  
4.   Jorma Karvonen SOC Asikkala  FIN  9:40:00   18:40 (4)  19:27  
5.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  9:33:00   19:27 (5)  20:06  
6.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  9:27:00   19:42 (6)  20:23  
7.   Unto Tanttu Keravan Urheilijat  FIN  9:21:00   19:48 (8)  20:25  
8.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:39:00   19:45 (7)  20:29  
9.   Pauli Rautanen Järvenpään Palo  FIN  9:22:00   19:58 (9)  20:36  
10.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  9:36:00   20:01 (10)  20:40  
11.   Lauri Röytiö Paimion Rasti  FIN  9:20:00   20:21 (11)  20:58  
12.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  9:35:00   20:38 (12)  21:21  
13.   Kari Huttunen Keravan Urheilijat  FIN  9:26:00   20:39 (13)  21:22  
14.   Matti Virtanen Vihtavuoren Pamaus  FIN  9:19:00   21:30 (14)  22:11  
15.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:30:00   21:50 (15)  22:32  
16.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  9:15:00   22:22 (16)  23:00  
17.   Olavi Hautala Rasti-Jussit  FIN  9:24:00   22:32 (18)  23:08  
18.   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  9:06:00   22:31 (17)  23:13  
19.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:31:00   22:39 (19)  23:23  
20.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  9:25:00   22:42 (20)  23:28  
21.   Håkan Rauma OK Botnia  FIN  9:18:00   23:50 (21)  24:33  
22.   Lasse Vuorinen Angelniemen Ankkuri  FIN  9:11:00   24:04 (22)  24:51  
23.   Olavi Rajala Kankaanpään Suunnistajat  FIN  9:05:00   24:20 (24)  25:04  
23.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  9:16:00   24:17 (23)  25:04  
25.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  9:12:00   25:17 (25)  25:59  
26.   Lauri Mustonen Alatornion Pirkat  FIN  9:08:00   25:33 (26)  26:20  
27.   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:14:00   26:11 (27)  26:59  
28.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  9:09:00   26:29 (28)  27:24  
29.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  9:03:00   26:43 (29)  27:32  
30.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  9:28:00   27:12 (30)  27:56  
31.   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat  FIN  9:32:00   27:28 (31)  28:18  
32.   Tapio Lindstedt Oriveden Ponnistus  FIN  9:07:00   28:06 (32)  28:51  
33.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  9:01:00   28:49 (33)  29:40  
34.   Lauri Karhumäki Pihkaniskat  FIN  9:23:00   29:11 (34)  29:56  
35.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  9:13:00   29:52 (35)  30:45  
36.   Keijo Lakkinen Suunta-Sepot  FIN  9:17:00   32:22 (36)  33:06  
37.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  9:04:00   32:25 (37)  33:21  
38.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa  FIN  9:02:00   34:23 (38)  35:18  
39.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:10:00   36:47 (39)  37:32  
   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  9:29:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English