Starting time | 4,1 km |
5,8 km |
7,4 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Aleksandr Pavlenko | Russia | RUS | 12:02:00 | 43:54 (1) | ||||
Antti Saikko | Lappeen Riento | FIN | 12:36:00 | 44:17 (2) | ||||
Topi Syrjäläinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 11:10:00 | 45:54 (3) | ||||
Petrus Hanhijärvi | Espoon Akilles | FIN | 12:34:00 | 46:19 (4) | ||||
Mikko Rahkola | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 10:38:00 | 46:53 (5) | ||||
Ollipekka Heikkilä | Lynx | FIN | 10:56:00 | 47:28 (6) | ||||
Vili Mustonen | Tampereen Pyrintö | FIN | 13:04:00 | 47:39 (7) | ||||
Jonas Jern | IF Femman | FIN | 12:44:00 | 47:51 (8) | ||||
Juho Korpi | Länsi-Rajan Rasti | FIN | 12:10:00 | 47:54 (9) | ||||
Sampo Hyppölä | Pellon Ponsi | FIN | 11:56:00 | 48:04 (10) | ||||
Aleksi Sopo | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:56:00 | 48:09 (11) | ||||
Eero Heinonen | MS Parma | FIN | 10:54:00 | 48:13 (12) | ||||
Samuli Schroderus | SK Pohjantähti | FIN | 11:20:00 | 48:53 (13) | ||||
Benjamin Tulonen | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:04:00 | 49:26 (14) | ||||
Tomi Kanniainen | Puolangan Ryhti | FIN | 13:14:00 | 49:26 (14) | ||||
Aleksi Sorsa | Espoon Suunta | FIN | 10:24:00 | 49:56 (16) | ||||
Joona Huila | Hiisirasti | FIN | 11:12:00 | 50:06 (17) | ||||
Pyry Mustonen | Tampereen Pyrintö | FIN | 12:30:00 | 50:35 (18) | ||||
Aaro Ruohola | MS Parma | FIN | 10:40:00 | 51:32 (19) | ||||
Anssi Koirikivi | RasTiimi | FIN | 12:50:00 | 51:54 (20) | ||||
Ivan Zolkin | Russia | RUS | 13:02:00 | 51:54 (20) | ||||
Topi Raitanen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 11:00:00 | 52:04 (22) | ||||
Jere Kommio | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:28:00 | 52:13 (23) | ||||
Aleksi Ilmonen | Jämsän Retki-Veikot | FIN | 13:08:00 | 52:20 (24) | ||||
Atso Salopelto | SK Vuoksi | FIN | 11:26:00 | 52:29 (25) | ||||
Mikko Lindberg | Angelniemen Ankkuri | FIN | 11:38:00 | 53:27 (26) | ||||
Henri Pasanen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 12:06:00 | 53:29 (27) | ||||
Justus Laitinen | Koovee | FIN | 11:28:00 | 53:33 (28) | ||||
Joonatan Kivelä | Perhon Kiri | FIN | 13:00:00 | 53:34 (29) | ||||
Janne Ovaska | Luumäen Rasti | FIN | 12:14:00 | 53:48 (30) | ||||
Mikael Niemi | Rasti-Lukko | FIN | 12:24:00 | 54:02 (31) | ||||
Joona Tynys | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:26:00 | 54:21 (32) | ||||
Severi Valkamo | Koovee | FIN | 11:30:00 | 54:23 (33) | ||||
Miika Vehmas | Espoon Suunta | FIN | 12:40:00 | 54:53 (34) | ||||
Lauri Lavikainen | Kymin Suunnistajat | FIN | 11:24:00 | 55:00 (35) | ||||
Eero Ylipulli | Lapuan Virkiä | FIN | 12:20:00 | 55:00 (35) | ||||
Juha Rauhala | Espoon Suunta | FIN | 11:18:00 | 55:03 (37) | ||||
Vili Sormunen | Rasti E4 | FIN | 12:38:00 | 55:17 (38) | ||||
Santeri Schroderus | SK Pohjantähti | FIN | 11:34:00 | 56:23 (39) | ||||
Aleksi Lammi | Lapuan Virkiä | FIN | 11:48:00 | 56:47 (40) | ||||
Miska Tervala | Rastivarsat | FIN | 11:50:00 | 57:20 (41) | ||||
Samuli Saukkonen | SK Uusi | FIN | 11:52:00 | 57:23 (42) | ||||
Markku Bergman | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 11:08:00 | 57:33 (43) | ||||
Jiri-Pekka Rissanen | Sonkajärven Pahka | FIN | 12:58:00 | 58:04 (44) | ||||
Sauli Pietikäinen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:08:00 | 59:16 (45) | ||||
Heikki Vuopio | Pellon Ponsi | FIN | 13:16:00 | 59:26 (46) | ||||
Arttu Taulavuori | Alatornion Pirkat | FIN | 10:34:00 | 1:00:42 (47) | ||||
Niko Larmala | Espoon Suunta | FIN | 12:32:00 | 1:00:51 (48) | ||||
Jesper Lindahl | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 11:58:00 | 1:01:37 (49) | ||||
Matias Arola | Paimion Rasti | FIN | 10:42:00 | 1:02:42 (50) | ||||
Sakari Puolakanaho | Hyvinkään Rasti | FIN | 12:12:00 | 1:02:58 (51) | ||||
Tuomas Oikarinen | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 10:46:00 | 1:03:23 (52) | ||||
Jonathan Ray | OK77 | FIN | 10:32:00 | 1:03:37 (53) | ||||
Tuomas Puputti | Hiidenkiertäjät | FIN | 10:28:00 | 1:04:22 (54) | ||||
Erno Koskenmäki | Porvoon Urheilijat | FIN | 12:46:00 | 1:05:33 (55) | ||||
Roope Sormunen | Rasti E4 | FIN | 11:40:00 | 1:06:07 (56) | ||||
Jere Pernu | SK Pohjantähti | FIN | 11:16:00 | 1:06:11 (57) | ||||
Rasmus Niinimäki | Ikaalisten Nouseva-Voima | FIN | 11:42:00 | 1:06:17 (58) | ||||
Juha-Matti Inget | Pudasjärven Urheilijat | FIN | 13:06:00 | 1:06:50 (59) | ||||
Caj Snickars | Solf IK | FIN | 10:26:00 | 1:08:16 (60) | ||||
Harri Räisänen | Kiimingin Urheilijat | FIN | 10:44:00 | 1:08:32 (61) | ||||
Elmeri Karjalainen | Kuhmon Peurat | FIN | 11:02:00 | 1:11:15 (62) | ||||
Tobia Berger | Switzerland | SUI | 11:06:00 | 1:14:22 (63) | ||||
Anton Laukkanen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 10:20:00 | 1:15:57 (64) | ||||
Olli Liikkanen | Rastivarsat | FIN | 11:54:00 | 1:16:21 (65) | ||||
Antti Ursin | Lynx | FIN | 10:30:00 | 1:16:28 (66) | ||||
Tommi Rantala | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:00:00 | 1:17:11 (67) | ||||
Hermanni Sankelo | Lapuan Virkiä | FIN | 12:16:00 | 1:17:15 (68) | ||||
Nico Kerkola | Suomusjärven Sisu | FIN | 11:36:00 | 1:19:29 (69) | ||||
Otto Hannunen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:54:00 | 1:20:37 (70) | ||||
Aku Hietaharju | Rasti-Jussit | FIN | 12:52:00 | 1:21:14 (71) | ||||
Benjamin Holmgren | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:50:00 | 1:33:08 (72) |