Husqvarna-kisa, 25.08.2013

H21A

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,9 km
Intermediate
6,1 km
Finish
6,3 km
 
1.   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä  FIN  12:11:00   28:49 (1)  35:07 (1)  35:57  
2.   Aleksi Leskinen Lynx  FIN  11:16:00   30:37 (3)  37:24 (2)  38:18  
3.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  11:44:00   30:47 (4)  37:40 (3)  38:29  
4.   Samuli Salmenoja MS Parma  FIN  11:29:00   31:46 (7)  38:20 (4)  39:10  
5.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  11:14:00   32:05 (9)  38:28 (5)  39:25  
6.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:07:00   31:37 (5)  38:38 (6)  39:31  
7.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot  FIN  11:51:00   32:16 (10)  38:40 (7)  39:37  
8.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  12:19:00   31:43 (6)  38:59 (8)  39:48  
9.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  12:09:00   31:59 (8)  39:09 (9)  40:04  
10.   Marko Närvä Lynx  FIN  12:22:00   32:21 (11)  39:17 (10)  40:10  
11.   Timo Sild Hiidenkiertäjät  EST  12:13:00   29:41 (2)  39:26 (11)  40:21  
12.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:36:00   32:27 (12)  39:43 (12)  40:39  
13.   Janne Weckman Vehkalahden Veikot  FIN  11:18:00   33:00 (15)  39:52 (13)  40:51  
14.   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  11:49:00   34:12 (22)  40:45 (14)  41:45  
15.   Janne Heikka Hiidenkiertäjät  FIN  11:20:00   32:38 (13)  41:03 (15)  42:05  
16.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  12:03:00   34:44 (23)  41:36 (17)  42:28  
17.   Asgeir Mjösund MS Parma  NOR  12:31:00   33:52 (20)  41:35 (16)  42:35  
18.   Miika Arvola Koovee  FIN  11:26:00   33:45 (19)  41:38 (18)  42:40  
19.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  12:37:00   33:27 (18)  41:55 (19)  42:44  
20.   Mikael Donner OK77  FIN  11:21:00   33:07 (16)  42:23 (20)  43:23  
21.   Topi Penttinen OK Orient  FIN  11:32:00   35:17 (26)  42:35 (21)  43:31  
22.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  11:39:00   34:03 (21)  42:35 (21)  43:35  
23.   Teemu Väre Paimion Rasti  FIN  11:42:00   32:50 (14)  42:44 (23)  43:43  
24.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  11:23:00   33:13 (17)  42:49 (24)  43:47  
25.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  12:15:00   35:46 (28)  42:57 (25)  43:51  
26.   Juha-Ville Ketolainen Vehkalahden Veikot  FIN  12:26:00   35:46 (28)  43:01 (26)  43:54  
27.   Tuomo Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:40:00   34:55 (25)  43:40 (27)  44:33  
28.   Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:59:00         44:46  
29.   Aleksi Mattila Lynx  FIN  11:27:00   36:31 (32)  43:51 (28)  44:52  
30.   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  12:35:00   35:30 (27)  43:58 (30)  44:54  
31.   Tuomo Laine Hiidenkiertäjät  FIN  12:28:00   34:50 (24)  43:56 (29)  45:08  
32.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu  FIN  12:14:00   36:28 (30)  44:42 (31)  45:39  
33.   Kimmo Pajula Turun Metsänkävijät  FIN  11:13:00   38:13 (38)  44:58 (32)  45:53  
34.   Markus Airila Keravan Urheilijat  FIN  12:00:00   36:29 (31)  44:59 (33)  46:03  
35.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:53:00   37:06 (36)  45:22 (35)  46:20  
36.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  11:33:00   36:46 (34)  45:13 (34)  46:24  
37.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  12:23:00   39:00 (41)  46:03 (37)  46:55  
38.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  11:25:00   36:37 (33)  45:54 (36)  47:03  
39.   Juho Westerlund Koovee  FIN  11:56:00   37:05 (35)  46:17 (38)  47:18  
40.   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:43:00   40:19 (46)  46:42 (39)  47:31  
41.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  12:32:00   38:49 (40)  47:24 (40)  48:26  
42.   Joona Ojapalo Rajamäen Rykmentti  FIN  11:28:00   39:57 (45)  48:05 (41)  49:22  
42.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  11:46:00   39:46 (42)  48:29 (43)  49:22  
44.   Teemu Ritasalo Espoon Akilles  FIN  11:30:00   39:52 (43)  48:23 (42)  49:28  
45.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  11:35:00   39:53 (44)  48:32 (44)  49:32  
46.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  11:41:00   38:14 (39)  48:36 (45)  49:42  
47.   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  12:18:00   37:44 (37)  48:44 (46)  50:03  
48.   Pauli Nieminen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:38:00   41:35 (48)  49:57 (47)  50:57  
49.   Mikael Salo OK Orient  FIN  11:17:00   42:18 (49)  50:18 (48)  51:21  
50.   Heikki Väänänen Pihkaniskat  FIN  12:08:00   42:31 (50)  50:45 (49)  51:44  
51.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  12:29:00   43:17 (54)  52:37 (51)  53:45  
52.   Markku Laaksonen Rasti 88  FIN  11:54:00   42:35 (51)  52:29 (50)  53:58  
53.   Jaani Lantela Vehkalahden Veikot  FIN  12:05:00   40:31 (47)  52:39 (52)  54:11  
54.   Panu Haaramo Espoon Suunta  FIN  11:15:00   43:06 (53)  53:03 (53)  54:13  
55.   Topi Hasu OK Orient  FIN  12:10:00   43:04 (52)  54:36 (54)  55:46  
56.   Jani Vahala Maarian Mahti  FIN  12:33:00   46:44 (58)  54:49 (55)  55:59  
57.   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:45:00   45:16 (56)  55:43 (56)  56:50  
58.   Jarmo Lindroos Espoon Suunta  FIN  12:30:00   43:17 (54)  56:00 (57)  57:40  
59.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:16:00   48:05 (59)  57:51 (58)  59:12  
60.   Markus Kaukonen Espoon Suunta  FIN  11:12:00   48:49 (61)  58:44 (60)  1:00:08  
61.   Jyri Rantala Koovee  FIN  12:24:00   46:37 (57)  58:43 (59)  1:00:09  
62.   Nike Ahokainen Pihkaniskat  FIN  11:22:00   48:16 (60)  1:00:21 (61)  1:01:37  
63.   Pauli Juutilainen Keravan Urheilijat  FIN  11:19:00   49:36 (62)  1:03:00 (62)  1:04:14  
64.   Juha Rauhala Espoon Suunta  FIN  11:24:00   52:50 (64)  1:05:43 (63)  1:06:44  
65.   Jarno Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:52:00   55:00 (65)  1:06:49 (64)  1:08:04  
66.   Mikko Kotola Pihkaniskat  FIN  12:27:00   57:17 (66)  1:07:06 (65)  1:08:21  
67.   Pasi Kärkkäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:50:00   51:58 (63)  1:08:51 (66)  1:09:54  
68.   Kari Huhta Olavin Rasti  FIN  12:04:00   1:00:43 (68)  1:12:43 (67)  1:14:46  
69.   Seppo Pohjoisaho Lahden Taimi  FIN  11:38:00   1:01:03 (69)  1:21:04 (68)  1:22:14  
70.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:47:00   1:11:47 (70)  1:24:13 (69)  1:25:50  
71.   Petri Koskela Suunta-Veikot  FIN  12:02:00   58:00 (67)  1:28:05 (70)  1:29:32  
   Kalle Ukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  9:37:00         DNS  
   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:31:00         DNS  
   Andreas Hall IF Femman  FIN  11:34:00         DNF  
   Mikael Fabritius OK Orient  FIN  11:48:00         DNF  
   Heikki Parisod Salon Vilpas  FIN  11:55:00         DNS  
   Jussi Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:57:00         DNS  
   Aapo Leskinen Lynx  FIN  11:58:00         DNF  
   Leo Pyymäki Espoon Suunta  FIN  12:01:00         DQ  
   H21A-1 Vacant Vacants  FIN  12:06:00         DNS  
   Pekka Sorjonen Espoon Suunta  FIN  12:12:00         DNF  
   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat  FIN  12:17:00         DNS  
   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:20:00         DQ  
   Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:21:00         DQ  
   Simo Mertanen OK Orient  FIN  12:25:00         DNS  
   H21A-2 Vacant Vacants  FIN  12:34:00         DNS  
   Mikhail Anuchkin Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  12:36:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English